Беневенто надхитри Болоня

Новакът в Серия “А” Беневенто постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Болоня от третия кръг в италианския елит.

“Рособлу” направиха много силно първо полувреме и създадоха множество положения за гол, но така и не стигнаха до такъв. “Летящите вещици” се възползваха от това и успяха да вкарат победно попадение в 66-ата минута, когато Джанлука Лападула се разписа от воле. Малко след това пък гол на Матиас Сванберг от състава на гостите беше отменен заради игра с ръка на Лоренцо Де Силвестри.

Така Беневенто събра 6 точки в актива си и се намира на седмата позиция в класирането, където Болоня е 12-и с 3 пункта.