Ново голово шоу с марката “Аталанта” за историята (видео)

Отборът на Аталанта постигна поредната си победа в зрелищен мач от началото на сезона. Бергамаските разбиха с 5:2 Каляри на своя стадион в двубой от третия кръг на Серия “А”. Така те за първи път в историята си стартираха с три победи в италианския елит. Освен това възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини са първият тим в историята на Калчото, който бележи поне по четири гола във всяка една от първите си три срещи за сезона. От сезон 1972/73 насам, когато Милан го направи, никой друг не беше успявал да вкара 13 гола в първите три кръга на Серия "А".

Домакините изиграха вихрено първо полувреме, в което отбелязаха цели четири гола. Още в седмата минута бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино изведе зад противниковата защита Луис Муриел, който напредна и откри резултата. В 24-ата Диего Годин изравни, след като засече с глава центриране от корнер и така се разписа още в своя дебют с екипа на сардинците. Последваха обаче три попадения за Аталанта. В 29-ата минута Алехандро Гомес даде нов аванс на своя тим чрез техничен удар от голяма дистанция. В 37-ата “нерадзурите” организираха много добра атака, която беше завършена с гол на Марио Пашалич. Пет минути по-късно Дуван Сапата добави името си сред голмайсторите след негова солова акция по левия фланг.
През втората част тимът от Бергамо намали оборотите и вкара само още едно попадение. В 81-ата минута Сам Ламерс финтира противников защитник и отбеляза първия си гол с черно-синия екип. Преди това в 52-ата минута капитанът на “рособлу” Жоао Педро също беше точен за второто попадение на своя отбор в мача, в който не игра родният национал Кирил Десподов, тъй като не попадна в групата на Еузебио Ди Франческо.
Така Аталанта води в класирането с пълен актив от девет точки, докато Каляри остава с една на 16-ата позиция.