Aталанта изнесе футболна лекция на "Олимпико" (видео)

Аталанта продължава да впечатлява. Четвъртфинлистът от последното издание на Шампионската лига постигна нов изразителен успех - в Серия "А" - 4:1 при гостуването си на Лацио. Мощта на тима от Бергамо в атака отново се прояви. Още на почивката резултатът беше 3:0 след попадения на Робин Госенс, Ханс Хатебур и Аалехандро Гомес. Фелипе Кайседо върна интригата за кратко, но отново Папу Гомес реши всичко в полза на гостите.

И двата отбора стартираха сезона с победи на чужд терен - Лацио надви с 2:0 Каляри на Кирил Десподов, а Аталанта се наложи с 4:2 над Торино.

Домакините излязоха със същите 11 от визитата в Сардиния. Симоне Индзаги заложи в предни позиции на Чиро Имобиле и Кайседо, а в средата на терена действаха Сергей Милинкович-Савич, Лукаш Лейва и Луис Алберто. Адам Марушич и Андреа Ладзари уплътняваха двата фланга.
По различни причини отсъстваха Луис Фелипе, Денис Вавро, Сенад Лулич и новото попълнение Ведат Мурики.
Сред титулярите на Аталанта се завърна изтърпелият наказание Берат Джимсити. Като единствен чист нападател стартира Дуван Сапата, подкрепян от Алехандро Гомес и Руслан Малиновски.
Контузии оставиха извън състава Пиерлуиджи Голини, Матео Песина и Алексей Миранчук.
Лацио започна по-силно и Марко Спртиело трябваше да прави две спасявания след удари на Луис Алберто и Имобиле. В 10-ата минута Хатебур отклони с глава към Сапата, след това топката стигна до Госенс и той опъна мрежата. Домакините имаха претенции за нарушение на Хатебур, но такова не беше отсъдено.
Луис Алберто стреля неточно с глава за Лацио, а Ааталанта вкара втори гол в 32-ата минута. Този път Госенс центрира от левия фланг, а Хатебур с перфектно воле не остави никакви шансове на Стракоша. Малко преди почивката резултатът стана 3:0 в полза на гостите. Точен беше Алехандро Гоме с плътен диагонален шут след неубедително изчистване на Патрик.
През второто полувреме "орлите" заиграха по-освободено. В 57-ата минута Милинкович-Савич намери в наказателното поле Кайседо и еквадорецът намали. Имобиле можеше да направи остатъка от двубоя много вълнуващ, но от чиста позиция не уцели вратата.
В 61-ата минута Малиновски подаде на Гомес, той се справи с Патрик и с мощен изстрел под гредата отказа Лацио. Гостите пропуснаха да направят победата си още по-убедителна чрез резервата Луис Муриел.
Аталанта стана един от петте отбора с пълен актив след два изиграни мача. Другите са Наполи, Интер, Милан и Верона. Лацио е в средата на класирането.
В следващия кръг "бианкочелестите" излизат срещу Интер, а Аталанта ще е домакин на Каляри.