Циципас продължава след драма, Шаповалов също върви напред

Стефанос Циципас демонстрира невероятен дух и класа, за да се класира за 2-ия кръг на "Ролан Гарос". Поставеният под №5 в турнира оцеля в петсетова драма с испанеца Хауме Мунар, продължила над 3 часа.

Мунар успя да спечели първите два сета с 6:4 и 6:2 и вече се виждаше в следващата фаза. Тогава обаче Циципас вдигна нивото в представянето си и успя да направи невероятен обрат, печелейки следващите три сета с 6:1, 6:4, 6:4. Така той си осигури среща с Пабло Куевас в следващия кръг.

Гръцкият тенисист започна отлично мача и поведе с 3:0, но след това загуби шест от следващите седем гейма. Във втората част Циципас успя да вземе само два гейма на испанеца.

В третия сет той подобри играта си и даде един гейма на съперника си, но в четвъртата част отново имаше известно проблеми. Испанецът изравни 3:3, но Циципас успя да вземе подаването му за 5:4 и спри свои сервис изравни резултата.

В петия сет гръцкият тенисист направи един пробив в седмия гейм и затвори двубоя с първия си мачбол. Циципас завърши срещата с 49 непредизвикани грешки.

"Не мисля, че досега съм играл мач като този. Не ми се получаваше, нищо не работеше. Направих леки корекции, опитвайки се да намеря различен начин. Нищо не ставаше, но съм много горд от себе си, че успях да спечеля", каза 22-годишният Циципас след двубоя.

Друг от фаворитите в лицето на Денис Шаповалов също се класира за 2-ия кръг в Париж. Той успя да се справи с ветерана Жил Симон в четири сета - 6:2, 7:5, 5:7, 6:3. В следващата фаза той ще играе с Роберто Карбайес Буена, а в третия кръг има вероятност да се изправи срещу първата ракета на България Григор Димитров, ако и двамата успеят да стигнат до тази фаза.