Датска тийнейджърка поднесе една от изненадите на "Ролан Гарос"

Тийнейджърката Клара Таусон, която заема 188-мо място в ранглистата на УТА, поднесе една от големите изненади в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. 17-годишната датчанка, която за първи път участва в основната схема на турнир от "Големия шлем", победи с 6:4, 3:6, 9:7 полуфиналистката от Откритото първенство на САЩ Дженифър Брейди.

Таусон, която по-рано през годината спечели Откритото първенство на Австралия при девойките, записа 48 печеливши удара срещу 39 за поставената под номер 21 в основната схема американка. Датчанката се оказа в критична ситуация в началото на третия сет, когато допусна пробив за 2:4, но още в следващия гейм успя да го върне. При 6:5 гейма Брейди имаше два мачбола на сервис на Таусон, но ги пропусна, за да може младата и съперничка да изравни, а след това и да поведе с пробив за 7:6 гейма.

Брейди на свой ред също спаси три мачбола и върна пробива за 7:7, но това не сломи Таусон, която отново направи брейк и затвори мача след 2 часа и 44 минути в 16-ия гейм на третия сет при петия си мачбол. Във втория кръг на "Ролан Гарос" Таусон ще играе с друга американка - Даниеле Колинс, която се наложи с 2:6, 6:2, 6:1 над румънската квалификантка Моника Никулеску.