100 години ски спорт в България

Хебър срази Динамо (Букурещ) за втори път

Хебър срази Динамо  (Букурещ) за втори път

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) победиха румънския Динамо (Букурещ) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) във втората контролна среща между двата тима, която се игра в пазарджишката зала „Васил Левски“.

Така носителите на Суперкупата и Купата на България отбелязаха втори категоричен успех над съперника, който е носител на Купата на Румъния. Вчера Хебър записа успех с 3:1 гейма над северните ни съседи.

Във този мач треньорът Атанас Петров използва разширен състав от играчи, но въпреки това „тигрите“ не дадоха шанс на своя съперник за съпротива.

Най-резултатни за победата на Хебър бяха Пламен Шекерджиев с 14 точки и Спас Байрев с 12 точки.

Така Хебър върви уверено в подготовката си за новия сезон в Суперлигата на България и на европейска сцена, където ще участва във втория по сила турнир – за Купата на ЦЕВ. Волейболистите на Пазарджик изиграха шест контроли срещу класни чужди съперници като записаха четири победи и отстъпиха само в два мача след петгеймова битка и 1:3 гейма.

Следващите проверки на „тигрите“ са в началото на октомври.