Марсилия отново разочарова (видео)

Силното начало на сезона за Марсилия и победата над Пари Сен Жермен не намира продължение. Отборът на Андре Вила-Боаш не спечели нито един от следващите си три мача и пропусна да се настани сред лидерите в класирането. Днес марсилци с мъка стигнаха до 1:1 у дома срещу непретенциозния Метц.

Ибрахима Ниане изведе гостите напред в 71-ата минута, но Морган Сансон в 94-ата спаси Марсилия от загуба. Това беше трети двубой на "Велодром" за ОМ и тимът взе само 2 точки от тях.
Опитът за натиск на домакините в началните минути не притесни футболистите на Метц. Единствената ччиста ситуация пред тяхната врата до почивката създаде Дарио Бенедето в 39-ата минута, но след удара на аржентинския нападател топката излезе в аут.

През второто полувреме марсилци действаха все по-припряно. В 71-ата минута Матийо Удол центрира към Ибрахима Ниане, който зае по-добра позиция от двамата централни защитници на домакините и с глава откри в полза на Метц.
В 92-ата минута всичко можеше да приключи, но Стив Манданда спря Хабиб Майга с великолепна намеса. Домакините се добраха до точката в последните секунди, когато резервата Неманя Радонич намери в наказателното поле Сансон и той с хубав изстрел под гредата оформи крайното 1:1.

Марсилия е на 6-о място с 8 точки, а Метц заема 16-а позиция с 4 пункта.