Перо изведе Брест до успех в дербито, Метц с първа победа

Бретанското дерби между Брест и Лориен се превърна във физическа битка с много голове. Брест спечели с 3:2 и след четвъртия кръг има две победи и две загуби.

Два бързи гола на Перо и Муние дадоха солиден аванс на домакините, но автогол на Ерел бързо върна Лориен в мача. След почивката Онора направи 3:1 преди гостите да стигнат до почетно попадение на Манкондуи в края.

В основата на успеха на Брест бе Ромен Перо, който откри резултата след половин час игра, а две минути по-късно асистира за второто попадение в мача.
Междувременно Метц стигна до първа победа от началото на сезона, след като спечели с 2:1 домакинството си на Реймс. Гол на Ниане две минути преди края на редовното време донесе успеха Венсан Оньон. Сенегалският нападател откри резултата в 18-ата минута, а гостите изравниха малко преди почивката с попадение на Диа от дузпа.