Галатасарай съсече Хайдук, Димитров не игра

Галатасарай победи с 2:0 Хайдук (Сплит) в сблъсъка между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа. По този начин турският гранд се класира за плейофа в турнира. Българският национал Кристиан Димитров не взе участие в този двубой и остана на резеврната скамейка на гостите.

Домакините можеха да поведат в 59-ата минута, когато Софиан Фегули се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада.

Все пак по-добрата игра на Галатасарай даде резултат в 77-ата минута. След многоходова комбинация Емре Тасдемир бе изведен отляво и върна за нахлуващия Юнес Беланда, който от движение стреля и вкара за 1:0.

В 86-ата минута турците подпечатаха успеха си с втори гол. Маркао центрира по земя успоредно на голлинията и Райън Бабел отблизо засече кълбото в мрежата.

Така Галатасарай вече е участник в плейофа на Лига Европа, където ще играе срещу Вилем II или Глазгоу Рейнджърс.