Базел не сбърка срещу Осиек

Базел отстрани Осиек във втория квалификационен кръг на Лига Европа след успех с 2:1. Тимът на Чириако Сфорца поведе с 2:0, но през второто полувреме се отпусна и можеше да съжалява. Хърватите пък се сетиха късно, че съперникът не е толкова страшен.

Базел показа самочувствие и до голяма степен реши мача в своя полза още до почивката. Швейцарският тим игра много по-рационално, а Осиек не се възползва от малкото си положения пред вратата на Джордже Николич. Силен мач за гостите направи Валентин Юокер, който подаде за единия и сам отбеляза другия гол.
В 18-ата минута Щокер качи топката на главата на Артур и той с малко късмет преодоля стража на Осиек Ивица Ивушич. Малко след това стражът на домакините спаси удар на Рики ван Волфсвинкел. В края на полувремето Щокер влезе в наказателното поле и с плътен удар по тревата вкара второ попадение за швейцарците.

Сслед почивката ролите се смениха и Осиек доминираше. Домакините заираха по-смело и започнаха да създават голови положения. В 84-ата минута Марин Пил центрира от фаул и Анте Майсторович намали с глава. Базел обаче удържа преднината си и вече мисли за следващия кръг, в който ще срещне Анортозис.