Дебют с победа за Митко Ценов на "Пазарджик рън"

Националният рекордьор на България Митко Ценов (Атлет - Мездра) дебютира във веригата "Рън България" на БФЛА за 2020-а година с победа в "Пазарджик рън". Състезанието се проведе на традиционното трасе в парк "Острова" с дължина 5.36 км (3 обиколки х 1.786 км ).

Ценов бяга заедно с победителя от предишните два кръга в Луковит и Поморие Исмаил Сенанджи (Уганда), но в последните метри покaза класата си и с 16:21 (3:02 мин/км) победи африканецът, който завърши втори с 16:28. Сава Тодоров (Дунав - Русе) финишира трети без конкуренция с 16:48.

Шампиони на пистата при юношите и момчетата окупираха почетната стълбичка при юношите под 20 години с победа на Иван Андреев (Русе Кар Мотор спорт) 17:36, Кристиян Иванов (Берое - Стара Загора) 18:02 и Емил Веселов (Спартак - Койнаре)18:19.

Ценов и Андреев записаха още една победа с щафетата на "Белите кенийци" на 3х1.786 км заедно с Мирослав Спасов. Тримата бягаха на 5.36 км - 15:22, а Ценов измина 1786 м с много добро време - 14:57 мин. Втора бе щафетата на Берое-Стратеш в състав Георги Гергов (победител в тазгодишните кръгове на "Рън България" в Дупница и Бистрица), Кристиян Иванов и Иван Попов с 15:50. Трети са миналогодишните победители "Фит то рън" в състав Валентин Вълканов, Йордан Петров и Иван Иванов с 16:37.

Мъжете бяха наградени от кметът на община Пазарджик - Тодор Попов, а щафетите от Антон Бонов (БФЛА) за третото място, Ренета Камберова (бронзова медалистка от олимпийските игри в Рио 2016 с ансамбъла по художествена гимнастика и отговорник на спорта в община Пазарджик) за второто място и Тодор Попов (кмет на община Пазарджик) за първото място.

При жените Милица Мирчева (Атлет - Мездра) отново е на първо място във веригата "Рън България" на Пазарджик рън. Мирчева успя да победи повечето мъже на 5.36 км и взе дистанцията от 3 обиколки от 1.786 км за 18:20.

Топ-атлетката ни в бяганията на дълги разстояния бе следвана от Маринела Нинева (Локомотив - Дряново), която също бяга бързо и завърши за 18:42. Трета бе Девора Аврамова (Берое - Стара Загора) - 19:15. Националката Елица Тодорова (Средногорски атлет Пирдоп) спечели при девойките с 21:03 пред многократната шампионка на България - Петя Ковачева (Тангра - София) - 21:13. Състезанието бе част от инициативата "Пазарджик - европейски град на спорта", чиято програма претърпя промени поради извънредното положение през март, април и май.