Представителният отбор на Пирин спечели срещу Пирин 2

Представителният отбор на Пирин спечели с 3:1 приятелската среща с новосформирания тим на Пирин 2. Двубоят се игра на базата в Рилци и в него неофициален дебют направиха новите попълнения Петър Вуцов и Гурам Гощелиани. В игра през второто полувреме се появиха младите Лазар Еринин, Йордан Желев и Юлиян Тумбев.

След дълго отсъствие поради контузия на терена се появи и защитникът Мартин Динов.

Първата ситуация за гол дойде в 15-ата минута, когато капитанът Влади Златинов стреля силно, но топката мина над вратата. Минута по-късно Димитър Алексиев проби опасно, но шутът му мина покрай вратата. В 20-ата минута тимът на Пирин 2, който от новия сезон ще играе в А Окръжна група, поведе в резултата. Дамбов бе изведен с хубав пас сам срещу вратаря и успя да го преодолее с нисък удар.

Последва натиск на Пирин. В 32-ата минута Спас Георгиев намери с хубаво центриране Димитър Митев, който реализира с глава за 1:1. Две минути преди края на полувремето Петър Вуцов направи 2:1 с плътен диагонален шут от около десетина метра, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле.

През второто полувреме и в двата отбора настъпиха промени. Пет минути след подновяването на играта Владислав Златинов намери с чудесно центриране на далечната греда Гурам Гощелиани, който се разписа с глава за 3:1. В 65-ата минута Владислав Златинов се разписа от пряк свободен удар, но попадението бе отменено заради засада. Това бе и най-интересното положение до края на срещата. Следващият съперник на Пирин е отборът на Спортист (Своге). Двубоят от 6-ия кръг на Втора лига е в събота, 12 септември.

ПИРИН: Петров, Динов, Пушкаров, Митев, Кепов, Вуцов, Либяховски, С. Георгиев, Алексиев, Вл. Златинов, Гощелиани. Тр. Уорън Фийни

ПИРИН 2: Христов, Иванов, Митев, Германов, Донков, Стоев, Костурков, Николов, Иванов, Стойков, Дамбов. Тр. Велко Георгиев