Гафовете на Пирин продължават с пълна сила

Основният фаворит за спечелване на Втора лига Пирин (Благоевград) продължава със сериозните издънки далеч от своя стадион "Христо Ботев". "Орлетата" във второ поредно гостуване загубиха. Този път това се случи във визитата от петия кръг на Лудогорец 2. Съставът на Уорън Фийни отстъпи с 2:3 на централния терен на "Гнездо на орли", въпреки че до 14-ата минута имаше комфортна преднина след голове на Преслав Йорданов (5) Джон-Кристоф Аинйа (14). Попадения на Иван Йорданов (27), Димитър Митков (59) и Владислав Найденов (85) нанесоха второ поредно поражение далеч от Благоевград за гостите, които имат едва една точка от три гостувания.

Поражението може да се окаже и фатално за Фийни, който беше критикуван от феновете на Пирин още при загубата с 0:2 в регионалното дерби срещу Септември (Симитли).

Интересното е, че звездната селекция за Втора лига на Пирин мачка пред своя публика, като разгроми с 4:1 Янтра и с 4:1 Созопол, но изпусна победата в последните секунди на старта на първенство в Пазарджик срещу Хебър (1:1), а след това отстъпи лошо в гостуванията в Симитли (0:2) и Разград (2:3).

Днешната грешна стъпка със сигурност няма да се хареса на фенове и ръководители в Благоевград. Пирин остана с актив от 7 точки, но има цели осем допуснати гола в своята врата, което е недопустимо за състав с претенции и тандем Николай Бодуров и Стилиян Николов.

Лудогорец 2 пък прекъсна серията си от две поредни загуби и с актив от 9 точки излезе на трето място в класирането.

Фийни беше притеснен от талантите на шампионите, които играят добър и бърз футбол, въпреки двете загуби в предните два кръга.
Той направи само една промяна в състава от успеха
над Созопол, като вместо Антон Карачанаков,
който бе избран за №1 от феновете предния кръг
, стартира Аинйа. Пред вратаря Петър Петров в защита действаха Александър Бастунов, Бодуров, Николов и Архан Исуф. Конър Хендерсън беше опорен халф, а Станислав Манолев, Красимир Станоев, Спас Георгиев и Аинйа действаха зад Преслав Йорданов.
Светкавичното начало и двата гола на Йорданов (5) и Аинйа (14) успокоиха гостите, но пък свалиха  напрежението от домакините, които в 27-ата минута върнаха едно попадение чрез Иван Йорданов. Николов можеше да бъде изгонен, но получи само жълт картон, а след почивката Димитър Митков (59) и Владислав Найденов (85) матираха Пирин и разклатиха поста на Фийни. Треньорът пусна Карачанаков чак в 83-ата минута, но и това не помогна на благоевградчани да си тръгнат с точки от Разград. Секунди преди края Спас Георгиев пък си изкара втори жълт и съответно червен картон, като ще изтърпи наказание.
След паузата Пирин приема Спортист (Своге), а Лудогорец 2 ще гостува на Витоша (Бистрица) в мачовете от 6-ия кръг.

ЛУДОГОРЕЦ 2 - ПИРИН 3:2

0:1 Преслав Йорданов (5)
0:2 Джон-Кристоф Аинйа (14)
1:2 Иван Йорданов (27)
2:2 Димитър Митков (59)
3:2 Владислав Найденов (85)