Първа грешна стъпка за Хайдук, Кристиян Димитров влезе след почивката (видео)

Националът Кристиян Димитров игра едно полувреме за Хайдук (Сплит) при домакинското равенство срещу Славен Белупо - 2:2. "Белите" имаха стопроцентов актив след първите два кръга, но днес се препънаха срещу непретенциозен съперник на своя "Полюд" и отстъпиха лидерската позиция на Горица, който единствен е с три победи до момента.

В 37-ата минута Марио Вушкович спря топката с ръка в наказателното поле на Хайдук и реферът отсъди дузпа, реализирана от появилия се секунди по-рано в игра Иван Кръстанович. Младият Вушкович получи и жълт картон в края на полувремето, което принуди треньора Хари Вукас да реагира и да го смени с Димитров.
В 51-ата минута гръцкият нападател Димитриос Диамантакос вкара много хубав гол с шут от границата на наказателното поле - 1:1. В 65-ата минута Адам Гюркчо изскочи сам срещу вратаря Филипович, финтира го и насочи топката в опразнената врата.

Славен Белупо не се предаде. В 71-ата минута Стипе Бачелич-Гъргич засече с глава центриране от корнер и донесе точката на гостите. Жайро от Хайдук пък беше изгонен в 85-ата минута.