Кристиан Димитров влезе в края при победа на Хайдук (видео)

Кристиан Димитров вдъхнови Хайдук за успех

Въпреки че в първия мач от новия сезон вкара гол за победата над Истра 1961, днес Кристиан Димитров изненадващо беше резерва  за Хайдук (Сплит) при гостуването на Осиек от втория кръг на хърватското първенство. "Белите" се наложиха с 2:1 и са един от трите тима с пълен актив до момента, заедно с Динамо (Загреб) и Горица. Димитров влезе чак в 88-ата минута на мястото на капитана Мийо Цакташ.

След напускането на Игор Тудор, който стана помощник на Андреа Пирло в Ювентус, Хайдук беше воден от Хари Вукас. Временният треньор остави Димитров на пейката, а мачът се разви отлично за гостите и те вкараха два голв за две миути между 34-ата и 36-ата. Първо Жайро се разписа с глава, а след това Цакташ реализира дузпа.
Осиек намали в 43-ата минута благодарение на Ведран Югович. Опитният халф беше оставен непокрит след центриране на Ласло Клайнхайслер и засече топката на далечната греда за 1:2.

След почивката домакините опитаха да притиснат съперника, но нямаха много идеи в атака. Те останаха само с 1 точка след първите два кръга, а на дъното в класирането с две загуби е Истра 1961.