Вход / Регистрирай се

Футболното първенство на Колумбия ще се поднови през септември

Футболното първенство на Колумбия ще се поднови през септември

Футболният шампионат в Колумбия ще бъде рестартиран през септември. Това заяви спортният министър на страната Ернесто Лусена. Заради пандемията от коронавирус първенството в Колумбия бе спряно през март месец. Тъй като ситуацията все още не е овладяна напълно, при подновяването на първенството зрители по трибуните няма да бъдат допускани.

"Днес добрите новини за колумбийците са, че от третата седмица на септември ще имаме поне футбол", заяви Лусена в телевизионно участие.

"Мачовете ще се играят без публика, както сме казвали винаги", добави още министърът.

В края на август Колумбия приключва петмесечен локдаун. В страната има над 600 000 потвърдени случаи на заразени с COVID-19 и над 19 000 починали.


Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички