Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Фетел: Няма чувство на неудовлетвореност въпреки слабия старт на сезона

Пилотът на Ферари Себастиан Фетел заяви, че не изпитва неудовлетвореност от представянето си през сезон 2020. Въпреки това стартът на шампионата е най-слабия за германеца от 2008 година насам, когато бе пилот на Торо Росо. Тогава Себ не завърши първите четири старта, като в цели три от тях дори не успя да направи една обиколка в надпреварата заради контакти с неговите съперници.

За сравнение през тази година четирикратният световен шампион има четири влизания в зоната на точки, като най-доброто му класиране е шесто място от Гран При на Унгария, като това му отрежда временна 12-та позиция в генералното класиране с актив от едва 16 пункта и изоставане от 116 спрямо пилота на Мерцедес Люис Хамилтън. В същото време съотборникът на Фетел, Шарл Леклер заема четвъртата позиция с 45 точки след две качвания на подиума, но и цели три класирания извън топ 10, срещу само две за Фетел.

„Не мисля, че е редно да се слагат етикети на сезони или състезания. Знам много хора, които казват, че това е било моето най-добро или най-лошо състезание. Мисля, че е много трудно да направиш точно определение, защото съм имал толкова много състезания. Каквато и да е ситуацията аз вярвам на хората около мен и на тези, които работят по колата ми. Изпитвам затруднение защото ми липсва увереност, а причина за това е липсата на сцепление. Все още се опитваме да разберем от къде точно идва тази липса, но в същото време трябва да правим прогрес“, коментира германецът.

„Бил съм и на по-щастливи места. Очевидно обичам да се боря в челото. Обичам да печеля и усещането, че мога да постигам страхотни резултати, което още не сме правили през този сезон. Тази година ще е трудна за нас с този пакет, който имаме. Мисля, че Шарл показа как все още можем да правим добри състезания. Ако си на правилното място в правилния момент можем да си тръгнем в неделя вечер с подиум. Така работи нашият спорт. По-често съм бил в печелившата страна, напоследък обаче не толкова. Като цяло, това не е най-добрият старт, който съм правил на сезон, но не бих казал, че усещам неудовлетвореност“, завърши четирикратния световен шампион.

В Гран При на Испания, Фетел завърши седми след като той и екипът му избраха стратегия със само едно спиране в бокса, която проработи и заради много доброто използване на гумите от страна на германския пилот.