Ница се справи с новака Ланс (видео)

Ница победи Ланс с 2:1 в първия си мач от новия сезон в Лига 1. "Орлетата" трябваше да правят обрат, след като се оказаха догонващи още в началото, но стигнаха до трите точки с две попадения на Амин Гоуири. Привлеченият от Лион талант се разписа в 23-ата и 75-ата минута.

В 10-ата минута Ланс получи дузпа, отсъдена за игра с ръка на Данте. Бразилецът не можа да се предпази при едно центриране към наказателното поле и реферът Жером Мигелгори посочи бялата точка, а Гаел Какута откри резултата.
В 23-ата минута Хасан Камара подаде на Гоуири, а той с много прецизен изстрел прати топката под гредата - 1:1. Домакините привидно владееха инициативата, но по-интересните ситуации до края на полувремето бяха пред тяхната врата.

20-годишният Гоуири донесе победата на Ница в 75-ата минута с ново красиво изпълнение. Той получи пас от Пиер Леес-Мелу и технично завъртя топката в далечния ъгъл, а стражът на Ланс Жан-Луи Лека нямаше какво да стори.