Ница оглави класирането след успех в Страсбург (видео)

Отборът на Ница записа втора поредна победа в Лига 1 и се настани на върха в класирането преди да се изиграят всички двубои от 2-ия кръг. "Орлетата" спечелиха с 2:0 визитата си на Страсбург, който пък е на дъното с две поредни загуби.

Домакините започнаха агресивно и можеха д аповедат в 25-ата минута, но удар на Кени Лала премина над вратата. Малко по-късно Ламин Коне извърши нарушение в наказателното поле, довело до дузпа. Зад топката застана Каспер Долберг и откри резултата.
Датският нападател вкара и втория гол в 59-ата минута. Тогава рикошет в крака на защитник на Страсбург изведе Долберг очи в очи с Ейджи Кавашима и той технично го прехвърли.

Мачът беше доста груб и още до почивката шестима футболисти на Ница получиха жълти картони. При 2:0 обаче гостите се успокоиха, а Страсбург нямаше сили дори за частичен обрат.