Норич Сити, които завърши на последно място във Висшата лига и изпадна от елита миналия сезон, ще започне сезон 2020/2021 от първия кръг на турнира за Купата на лигата на Англия на 5 септември. Норич ще гостува на друг тим от Чемпиъншип - Лутън Таун, като ще бъде единственият отпаднал клуб от Премиършип, който ще започне от самото начало на надпреварата.
Другите два изпаднали във втория ешалон - Уотфорд и Борнемут, ще стартират от втория кръг заедно с клубовете от Висшата лига, които не участват в турнирите на УЕФА.
Купата на Лигата е разделена на Северна и Южна дивизия и следващите три кръга ще се играят последователно в средата на седмицата, като се започне от 15-16 септември. Поради пандемията от коронавирус, която удължи сезон 2019/2020 до юли, Английската футболна лига обяви, че полуфиналите ще бъдат един мач вместо предишния формат от две срещи. Финалът ще се играе на 28 февруари на "Уембли".