3 точки, два гола и две греди за Карнобат срещу Родопа

Карнобат зарадва своите фенове с успех над Родопа (Смолян) в мач от 2-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Победата е с краен резултат 2:0, а домакините удариха и две греди. Играещият наставник Георги Калоянов вкара красив гол в 34-ата минута от около 17 метра дистанция, когато с добре премерен удар успя да прехвърли отбраната и вратаря на гостите, с което хвърли в екстаз феновете на Карнобат.

Резервата Даниел Стаматов удвои аванса на Карнобат с гол в 80-ата минута, само 180 секунди след появата си на терена, когато с глава засече центриране на Ясен Тузаков и заслужено получи мощни овации от трибуните.Петър Колев и Димитър Петров също пропуснаха да запишат имената си сред голмайсторите, след като техни удари срещнаха гредите на вратата на Родопа, съответно в 76-ата и 85-ата минута. Отново Петър Колев, Станимир Митев и Киро Гърков също бяха близо до гола, но топката така и не попадна в желаната цел при техните изстрели.

Добрите намеси на вратаря Борислав Тотев пък не дадоха възможност на Христо Ковачев и Стефан Чилингиров да отбележат за гостите от Смолян. Неприятна травма получи капитанът на карнобатлии Пламен Димитров, който бе заменен принудително в 45-ата минута.
Както е известно, съотборникът му Даниел Желев също бе заменен по спешност преди седмица срещу Левски (Карлово).

Така двамата попаднаха в списъка с контузени играчи и на този етап няма яснота дали ще успеят да се възстановят до следващото предизвикателство, свързано с гостуване на Димитровград.