Неприятна загуба за Карнобат у дома

Поражение с 1:4 от Загорец (Нова Загора) претърпяха футболистите на Карнобат в мач от 4-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Карнобатлии срещнаха съпротивата на един най-добре представящите се отбори в групата, който още до 16-ата минута вече бе вкарал два гола, съответно чрез Николай Янков и Димитър Видев. Опитите на домакините да реализират попадения не сполучиха до заветните минути на мача, а между второто и третото попадение момчетата Карнобат поискаха дузпа, каквато не получиха. След почивката резервата Пламен Иванов вкара два гола за гостите от Нова Загора, с които направи резултата 0:4. Юношата на Карнобат Ненко Петров, който също се появи на терена като смяна, отбеляза своя първи гол в официален мач с червено-черната фланелка за почетното 1:4.

Въпреки инкасираните 4 гола, похвали заслужава стражът на карнобатлии Борислав Тотев, който с отличните си изяви предотврати още няколко сигурни попадения в своята мрежа. Загубата е общо трета за възпитаниците на Георги Калоянов до момента, като във временното класирането Карнобат е в долната част на таблицата с актив от 3 точки. В следващата си среща за първенство карнобатлии имат гостуване на Спартак (Пловдив). Двубоят е на 5-и септември, събота, от 17:00 ч.
 „Първо искам да поздравя гостите за победата. Те са може би най-стойностният отбор в последните години в нашата група, като изключим тези, които влязоха в професионалния футбол. Ставаме малко банални, но много лесно допускаме голове, а оттам пък не можем да отбелязваме, а такъв добър отбор като Загорец е нормално да се възползва от нашите грешки. Искам нещо друго да подчертая. Не искам да звучи като оправдание, но при 0:2 имаше две ситуации, които не можах да разбера съдията как ги тълкуваше. За мен си беше 100% дузпа – удар към вратата, играч на Загорец игра с ръка в наказателното поле. Не знам там как не я видя, явно се притесни нещо да не вземем да вкараме някой гол или слънцето ли му печеше, не знам", коментира наставникът на Карнобат Георги Калоянов.

"Малко след това наш състезател излезе сам срещу вратаря, мина го, вратарят игра с ръка като последен. Мисля, че тези две ситуации можеха да обърнат мача в друга посока. На този съдия нещо Карнобат явно не му харесва, въпреки, че ние сме отборът, който да не кажа единствен, но сме от малкото, които играят коректен футбол. Няма някакви изпълнения, ритане и други подобни, но вече става трети-четвърти мач, в който много явни дузпи пропуска да даде. Явно не сме му приятни.
Пак подчертавам, не искам да звучи като оправдание, просто Загорец бяха по-класни, но ако тези ситуации бяха свирени по правилен начин, можеше срещата да се развие малко по-различно. Трудно се събираме, за да водим горе-долу някакъв тренировъчен процес. Това се отразява, но няма как. Почти 90% от момчетата работят, особено сега по време на сезона е много трудно, дори имахме отсъстващи в изминалата среща. Имаме добър отбор като единици, но нещо подценяваме дадени ситуации. Не мога да си го обясня. Не може до 20-ата минута да инкасираме по два гола и после да тръгваме да се връщаме в мача", обясни Калоянов.

"Ненко Петров и в контролите отбеляза 3 гола. Също така и Хайри се представя доста добре. Аз даже чакам удобен момент, някой по-лек мач, в който да няма такова напрежение, да не пада върху тях, за да могат да разгърнат целия си потенциал. Ето, виждате, влезе днес Ненко и отбеляза гол. Аз и преди да влезе му казах, че независимо от резултата, неговата задача е да отбележи гол. Ще разчитаме на нашите юноши, разбира се“, сподели още треньорът на домакините.

Карнобат: Борислав Тотев, Пламен Димитров – капитан, Антон Иванов, Стоян Калпаклиев, Ясен Тузаков, Георги Тузаков, Киро Гърков (76 – Димитър Петров), Станимир Митев (82 – Хайри Саралиев), Стоян Калев, Георги Калоянов (82 – Трендафил Момчилов), Антон Атанасов (76 – Ненко Петров)

Загорец: Иван Стоянов, Николай Янков, Коста Янев (83 – Иван Петров), Ивелин Иванов, Добромир Димитров, Димитър Видев (75 – Мартин Маринов), Денислав Атанасов (70 – Пламен Иванов), Георги Георгиев – капитан, Божидар Димитров (46 – Габриел Диманов), Ангел Костов (46 – Константин Славов).