Шумен 2007 загуби гостуването на Септември 98 (Тервел)

Футболистите на Шумен 2007 загубиха закономерно от силния тим на Септември 98 (Тервел). Домакините започнаха първенството с фалстарт в първия кръг в гостуването си на временния лидер на групата Устрем (Дончево). В първата домакинска среща те предложиха на многобройните си любители разнообразна игра, която в крайна сметка им донесе и първата победа в новото първенство. Срещата с Шумен 2007 ще се запомни с равностойната игра на двата отбора, на моменти с лек превес на тервелчани. Още в първата част, след груба грешка в защитата на гостите при изнасянето на топката от наказателното поле, Мартин Иванов се опита с пета да избие топката, тя попадна във Венелин Стоянов - нападател на Септември 98 , който от близко разстояние порази вратата на Иван Иванов за 1:0.

Шумен 2007 отвърна на удара и изнесе играта напред, но до края на полувремето гол така и не падна и двата отбора се прибраха на почивката с головото предимство за домакините. В началото на втората част Септември 98 реализира още един гол във вратата на Шумен 2007. При една от поредните атаки на домакините в наказателното поле на шуменци Юлиян Загоров с глава се опита за изчисти топката след рекошет от гредата. Топката попадна в Кяшиф Фахрединов, който игра неуверено и я загуби в наказателното си поле, а това даде възможност на централния нападател на домакините – Мартин Кирилов да удвои преднината на Септември 98 (Тервел). До края на мача инициативата изцяло беше в полза на гостите. В 80-ата минута Христо Станчев реализира красив гол от рамката на наказателното поле за 2:1. Последваха нови атаки към вратата на домакините, които не доведоха до резултат. На два пъти младият нападател Едис Ибрахим се озова очи в очи с вратаря на тервелчани Беркант Неждет, но ударите му не намериха очертанията на вратата.

"Доволен съм от представянето на нашите момчета въпреки загубата ни. Септември 98 (Тервел) е здрав и боеспособен отбор. Загубихме от наши наивни грешки в защита. Младите ни момчета все още нямат опит и грешките ни близо до вратата се наказват жестоко. Така беше и в Тервел, две грешки в нашето наказателно поле позволиха на домакините да отбележат два гола във вратата ни, които се оказаха решаващи. Нашите нападатели направиха много пропуски пред вратата на домакините, особено през първата част на мача. А можехме да решим двубоя още тогава. В 5-ата минута. Живко Герчев с глава можеше да порази вратата на Септември 98, вратарят беше преодолян, защитник с коляно изби топката от голлинията. Пет минути след това отново Живко Герчев от пеналта не уцели вратата. В края на първата част Едис Ибрахим остана сам срещу вратаря, подхлъзна се и не можа да го преодолее. Още два удара на Дениз Кадир минаха на сантиметри от гредата на домакините. В края на втората част се вдигнахме на щурм, но шансът не беше на наша страна, което ни коства и първа загуба“, каза треньорът на Шумен Александър Димов.