Драма в последната обиколка и победа за Гюнтер в третото състезание в Берлин

Максимилиян Гюнтер (BMW) завоюва своята втора победа в шестия сезон в историята на Формула Е, като завърши на само 0.128 пред Робин Фрайнс (Virgin) в драматичен финал на третото състезание в Берлин. В самото начало на финалния 35-ти тур, Фрайнс имаше с 1% повече използваема енергия, което му позволи да направи няколко опита за изпреварване, но добрата защита на неговия немски съперник му позволи да грабне победата.

Самият Гюнтер пое водачеството след великолепна пресичаща маневра спрямо стартиралия от пол позиция Жан-Ерик Верн (DS Techeetah) в средата на 33-та обиколка, като тя бе възможна заради по-ефективното използване на енергията от страна на немския пилот.

Самият Верн завърши трети, като в последната обиколка имаше тежката задача да удържи своя съотборник и победител в първите два старта в немската столица Антонио Феликс да Коща, както и бившия си съотборник Андре Лотерер (Porsche), които имаха по-голям заряд в своите батерии.

С доброто си каране в днешния ден, с което да Коща се изкачи до четвърта позиция, след като стартира едва девети, той сложи една ръка върху тазгодишната титла. Преднината на върха в класирането, с която португалецът разполага остана 68 точки, като втори вече е днешният победител, докато трети е Лукас ди Граси (Audi), който завърши на осмо място и изостава с 76 точки зад лидера. В утрешния ден, да Коща ще има реален шанс да спечели своята първа титла във Формула Е, като за целта неговата преднина на върха не трябва да бъде по-малко от 60 точки след края на утрешното състезание.

Самото състезание започва в 20:00 часа българско време, а квалификацията преди него е в 15:00 часа.

Снимки: © FIA Formula E