Милан приключи сезона с убедителен успех над Каляри (видео)

Отборът на Милан постигна убедителна победа с 3:0 над Каляри на своя стадион в мач от последния кръг на Серия “А” за този сезон. “Росонерите” поведоха с автогол на Рагнар Клаван в 10-ата минута. В 44-ата Златан Ибрахимович пропусна дузпа, но той все пак успя да се разпише в 55-ата. Само две минути по-късно Саму Кастийехо също оформи крайния резултат. По този начин "росонерите" приключиха кампанията с 13 поредни мача без загуба, записвайки 9 успеха и 4 ремита в мачовете си след паузата.
Това беше първият мач на домакините с новите им екипи. В третата минута Тео Ернандес стреля след центриране от корнер, но неточно. В 10-ата Рафаел Леао отправи удар, при който топката се отби в далечната греда, след което и в крака на Клаван и така се озова в мрежата на гостите. В 16-ата Кастийехо шутира, но в ръцете на Алесио Краньо. Малко след това Джовани Симеоне нанесе удар с глава, излязъл в аут. В 23-ата Златан Ибрахимович стреля отблизо, но право в противниковия страж. Секунди по-късно Леао опита задна ножица, а шутът му беше спрян от напречната греда.
В 36-ата минута Гастон Перейро се отчете с пропуск, а същото направи и Исмаел Бенасер. В 38-ата Леао принудително напусна терена, като беше заменен от Джакомо Бонавентура, за когото това най-вероятно е последен мач с червено-черната фланелка. В 43-ата съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Себастиан Валукиевич. Краньо обаче закова топката на място при изпълнението на Ибрахимович от бялата точка.
В 48-ата минута Чалханоглу пропусна да се разпише от близка дистанция, пращайки топката над вратата. В 55-ата Ибрахимович се реваншира за пропусната дузпа, след като удвои аванса на "росонерите". След само две минути те вече водеха с три гола разлика. Асистиралият на шведа за неговия гол Кастийехо осъществи двойно подаване с Бонавентура, обърна се и направи резултата 3:0. В 66-ата минута 20-годишният халф Марко Брешианини направи своя дебют за домакините. В 78-ата минута Бонавентура не уцели вратата, а последният пропуск направи Паоло Фараго в добавеното време, когато Джанлуиджи Донарума спаси неговия удар с глава.
Така Милан завърши кампанията с 66 точки на шестата позиция в класирането, отстъпвайки с една спрямо миналия сезон. За първи път от шампионската кампания 2010/11 отборът спечели 41 точки през пролетния дял на първенството. Каляри пък е 13-и с 45 пункта на сметката си, като може да бъде изместен само от Удинезе.
МИЛАН - КАЛЯРИ 3:0

1:0 Клаван (10' - автогол)
2:0 Ибрахимович (55')
3:0 Кастийехо (57')