Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Гуанджоу започна с победа защитата на титлата си

Осемкратният шампион Гуанджоу Евъргранд започна защитата на титлата си с победа с 2:0 над Шанхай Шенхуа в среща от първия кръг на китайския шампионат. Двубоите започват с петмесечно закъснение заради пандемията от коронаривус.

Два гола за успеха на Гаунджоу реализира Вей Чжихао, разписвайки се по един път във всяко полувреме в срещата на стадиона в спортния център в Далиен. Футболистите от китайските отбори ще бъдат отделени от своите съмейства за дълъг период от време, за да няма риск от заразяване с Ковид-19.

Футболното първенство в Китай трябваше да започне на 22 февруари. 16 отбора, разделени в две групи, ще играят в мачове без присъствието на зрители. Първата част от шампионата е между 25 юли и 28 септември. Всички играчи бяха тествани за коронавирус в предходните две седмици.