Нико Розберг: Ферари са пълна катастрофа

Бившият пилот във Формула 1 Нико Розберг се присъедини към стремглаво увеличаващия се брой критици на отбора на Ферари. Италианците завършиха слабо миналия сезон, но стартът на тазгодишния шампионат според световния шампион от 2016 година е пълна катастрофа.

След три старта Скудерия е едва на пето място в класирането при конструкторите и вече изостава от лидерите Мерцедес с 94 точки, а сезон 2020 тепърва предстои.

“Видяхте какво стана в първите два старта в Австрия. Единствено огромният късмет на Шарл и многото отпаднали спасиха отбора. В Унгария подобренията доведоха до това Фетел да даде всичко от себе си и на финала да се окаже, че това е достатъчно за шесто място. Леклер дори нямаше шанс да влезе в зоната на точките, а знаем колко е бърз той.

“Всичко това показва, че Ферари са пълна катастрофа, и не виждам как биха излезли от тази тежка ситуация. Това не е добре за Формула 1 като цяло, защото никой не иска да гледа как пилотите на Мерцедес печелят стартовете като на парад. Убеден съм, че и Хамилтън предпочита да се бори до последното състезание, както когато двамата воювахме за титлата във всяко състезание”, завърши германецът.