Пропусната дузпа и три непризнати гола оставиха Хетафе извън Европа (видео)

Тотален малшанс спря Хетафе за второ поредно участие в Лига Европа. В среща от последния кръг на Ла Лига тимът игра много силно, но в крайна сметка загуби с 0:1 като гост на Леванте, с което остана на 2 точки от заветната седма позиция. Цял мач съставът от мадридското предградие нападаше, но имаше нещастието да изпусне дузпа, както и това, че три негови гола не бяха признати от ВАР. Попадението на Леванте пък падна в 9-ата минута на добавеното време.

Победа щеше да прати гостите в евротурнирите и те започнаха да я търсят още от самото начало. През първото полувреме обаче две попадения на футболистите на Хетафе не бяха зачетени заради засади. През втората част ВАР се намеси и когато Анхел Родригес добута кълбото в мрежата, но беше преценено, че нападателят е играл опасно срещу вратаря на съперника.

В 71-вата минута гостите получиха чакания си шанс - наказателен удар, но Хайме Мата удари страничната греда.

Отборът на Леванте също имаше своите възможности, като Серхио Леон и Рожер пропуснаха сами срещу вратаря, а веднъж ВАР лиши и тях от попадение. Така се стигна до продължението, когато капитанът Коке се разписа.

Хетафе плати прескъпо за слабата си форма в последно време. Отборът записа серия от шест двубоя без победа, в които вкара само веднъж.

Иначе с това сезонът за състава на Пепе Бордалас не приключва, защото му предстои осминафинал в Лига Европа срещу Интер. Победителят ще бъде определен само в един мач на 5 август в Германия.