Аталанта се препъна във Верона (видео)

Отборите на Верона и Аталанта завършиха наравно 1:1 в първи мач от 34-ия кръг на Серия “А”, който се изигра на “Маркантонио Бентегоди”. Така “мастифите” записаха пети пореден двубой без победа, докато “нерадзурите” удължиха серията си без поражение на 16 срещи във всички турнири.

През първото полувреме двата отбора не успяха да стигнат до гол, като най-близо до такъв бяха Марио Пашалич и Дуван Сапата за гостите, както и Давиде Фараони за домакините. В 50-ата минута обаче Корай Гюнтер допусна груба грешка, която позволи на Сапата да вземе топката. Защитникът след това се опита да повали мощния колумбиец, но не сполучи и така нападателят откри в полза на бергамаските. Тяхната преднина обаче не издържа дълго, тъй като в 59-ата минута Пиерлуиджи Голини изби удар на Амир Рахмани, но Матео Песина беше точен при добавката си за крайното 1:1.

Така Аталанта събра 71 точки и се изкачи на второто място в класирането, изпревайрвайки по голова разлика Интер, чийто мач от кръга е утре. Верона пък остана на деветата позиция с 45 пункта в своя актив.