Болоня излезе от дупката с ценен успех над Сампдория (видео)

Отборът на Болоня сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа в Серия "А". Възпитаниците на Синиша Михайлович изляоха от дупката, в която се намираха и взеха трите точки като гост на Сампдория в срещата от 28-ия кръг, като така продължиха лошата поредица на "Моряците", които вече са с три поредни загуби на сметката си.

И трите попадения в срещата паднаха в последните 20 минути на мача. Болоня поведе в 72-ата минута от дузпа за нарушение на Никола Муру срещу Рикардо Орсолини, а Муса Бароу отбеляза от бялата точка.

В 75-ата минута гостите удвоиха преднината си. Бароу мина като на парад през няколко защитници на Самп и центрира меко за Орсолини, който с глава бе точен за 0:2.

Домакините върнаха интригата в 88-ата минута, когато Томазо Агуело центрира за Федерико Бонацоли, който с глава вкара за 1:2. "Моряците" обаче нямаха време за нищо повече и трябваше да се примирят със загубата.

С този успех Болоня се изкачи на 11-ата позиция с 37 точки. Сампдория остава много близо до опасната зона на 17-ото място с 26 точки.