Красиви голове донесоха точка на Севиля срещу Виляреал (видео)

Севиля се добра до равенство 2:2 в гостуването си на Виляреал от 31-ия кръг в Ла Лига. Двата тима направиха доста приятен за гледане мач на "Естадио де ла Серамика", като домакините на два пъти повеждаха чрез Пако Алкасер (18) и Пау Торес (45), но гостите и двата пъти успяваха да изравнят с красиви голове на Серхио Ескудеро (39) и Мунир ел Хадади (63). В края дори андалусийци опитаха да стигнат и до победата, но късметът и блестящите намеси на вратаря Серхио Асенхо им попречиха това да се случи.

Мачът тръгна добре за Виляреал, който откри резултата в 18-ата минута. Андре Ангиса стреля отблизо с глава, Томаш Вацлик спаси, но Пако Алкасер бе заел добра позиция и довкара топката в мрежата за 1:0.

Севиля успя да възстанови равенството в 39-ата минута, когато Серхио Ескудеро бе оставен необезпокояван на границата на наказателното поле и с красив диагонален удар отбеляза за 1:1.

Домакините отново си върнаха преднината в добавеното време на първата част, когато след центриране от корнер Пау Торес се извиси и с глава вкара за 2:1.

Гостите обаче за втори път се върнаха в мача в 63-ата минута с ново красиво попадение. Мунир получи пас в наказателното поле и от воле вкара в далечния ъгъл на вратата за 2:2.

До края севилци доминираха и пропуснаха няколко добри възможности, а техен гол бе отменен заради засада в 84-ата минута.

В крайна сметка срещата остана без победител и Севиля записа трето поредно равенство, като запазва 3-ото си място в таблицата с 53 точки. Виляреал пък се намира на 5-ата позиция с 48 точки.