Атакуващото трио на Ювентус донесе победа над Болоня (видео)

Отборът на Ювентус победи с 2:0 при гостуването си на Болоня в двубой от 27-ия кръг на Серия “А”. Основна заслуга за успеха има атакуващото трио на “Старата госпожа” в мача. Кристиано Роналдо отбеляза първото попадение в 23-ата минута от дузпа, а в 36-ата Федерико Бернардески асистира по чудесен начин за гола на Пауло Дибала.
Маурицио Сари бе направил по една промяна във всяка една линия в състава след мача с Наполи. На вратата се завърна титулярният страж Войчех Шчесни, който замени ветерана Джанлуиджи Буфон. На мястото на контузения Алекс Сандро пък започна Матия Де Шилио. В средата на терена Адриен Рабио бе предпочетен пред Блес Матюиди, а в атака вместо Дъглас Коста партньор на Роналдо и Дибала тази вечер бе Бернардески. Болоня пък игра в схемата 4-2-3-1, като в нападение действаше Муса Бароу.
Още в първите секунди можеше да се стигне до куриозен автогол на гостите след лош пас назад на Матайс де Лихт към Шчесни, но вратарят успя да се справи с него. В 7-ата минута Роналдо отправи първия си удар в мача, но Лукаш Скорупски успя да го отрази, а Стефано Денсвил попречи на Федерико Бернардески да направи добавка. При намесата на защитника останаха съмнения за негова игра с ръка. В 13-ата минута играчите на Ювентус отново претендираха за дузпа заради игра с ръка на противников футболист, но и този път съдията не посочи бялата точка.
В 23-ата минута "бианконерите" най-после получиха дузпа, която беше отсъдена за дърпане на фланелката на Де Лихт от страна на Денсвил при центриране от корнер. Тя беше реализирана от щатния изпълнител на тима Роналдо, за когото това е 22-ри шампионатен гол през сезона. В 30-ата минута съдията изгони с червен картон човек от щаба на Сари. В 36-ата Юве стигна до второто си попадение в мача. Бернардески подаде топката на Дибала с пета, а аржентинецът я прати в противниковата мрежа с техничен удар от границата на наказателното поле. Четири минути по-късно Дибала отново можеше да се разпише, но волето му се оказа неточно.
В 52-ата минута удар по земя на непокрития Роналдо излезе в аут. Секунди по-късно Бернардески нацели страничната греда, а добавката на португалеца беше отразена от Скорупски. В 56-ата минута пък шут на Дибала прелетя покрай вратата. Малко след това имаше съмнения за дузпа за фаул на Де Шилио срещу Бароу, но такава не беше отсъдена. В 61-ата минута Рикардо Орсолини пробва изстрел, който се оказа неточен. Пет минути по-късно Де Шилио напусна терена контузен, като беше заменен от Данило. Последваха пропуски на Бернардески и Роналдо.
В 82-ата минута Данило получи жълт картон, като ВАР показа, че няма нужда да му бъде показван червен такъв. Все пак в добавеното време бразилецът получи втори жълт и съответно червен картон. Малко по-рано пък гол на Кристиано не беше зачетен поради засада. Така резултатът се запази 2:0 в полза на гостите.
Така лидерът в класирането Ювентус събра 66 точки и дръпна с четири пред втория Лацио, който в сряда има тежко гостуване на четвъртия Аталанта. Болоня пък е десети с 34 пункта в своя актив.

БОЛОНЯ - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Роналдо (23' д.)
0:2 Дибала (36')

Болоня: Скорупски, Томиясу, Данило, Денсвил, Дийкс, Сванберг, Медел, Орсолини, Сориано, Сансоне, Бароу

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Де Шилио, Бентанкур, Пянич, Рабио, Бернардески, Дибала, Роналдо