Шахтьор Донецк спечели титлата в Украйна за четвърта поредна година

Шахтьор Донецк си осигури титлата в украинското футболно първенство за 13-и път в историята си и четвърти пореден.

Това стана факт след домакинската победа с 3:2 над Олександрия в 27-ия кръг на шампионата.
Тайсон се разписа от дузпа в 13-ата минута, а Тете вкара два пъти след почивката за успеха, с който

Шахтьор дръпна с непреодолимите 19 точки пред Динамо Киев, който има да изиграе още шест мача до края на кампанията. Киевският гранд е рекордьор по титли в Украйна - 15, но тронът му е сериозно разклатен.

"Ние сме шампиони на Украйна! Поздравяваме всички наши фенове! Дори без вас на стадиона, усещаме вашата подкрепа навсякъде", написаха от Шахтьор в Туитър. Един най-важните играчи на Шахтьор е бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш.