Шахтьор победи Динамо в дербито на Украйна

Шахтьор Донецк победи Динамо Киев с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на футболното първенство на Украйна. Шампионатът беше подновен вчера след паузата заради пандемията от коронавирус. Срещата се игра без зрители на Олимпийския стадион в Киев.

Динамо откри резултата в 38-ата минута след гол на Виталий Буялски, а след това Шахтьор стигна до обрат с две попадения на Марлос (39, 67) и едно на Маркос Антонио в 71-ата минута.
Шахтьор е лидер в класирането с 62 точки от 24 мача, а Динамо Киев заема второ място с 46 точки.

Първенството на Украйна беше спряно в средата на март заради глобалната пандемия, а от 30 май Министерството на здравеопазването на страната разреши мачовете да бъдат подновени.