Миротич и Барселона с безпогрешна стъпка към 1/2-финалите

18-кратният шампион на Испания Барселона записа втора победа в група А на заключителния турнир в Лига Ендеса. Селекцията на Светислав Пешич надигра Уникаха Малага с 87:73 (14:20, 24:21, 23:15, 23:17) и по този начин вече е първи в групата си с 2 успеха от 2 мача. Малага пък направи първа грешна стъпка, след като онзи ден надви Тенерифе.

Двубоят започна изненадващо заради ранния аванс на Уникаха, които поведоха с 13:4 след първите 5 минути. Преднината им се запази до края на частта при 20:14, но през втората четвърт Барселона отговори чрез добри изяви на Миротич и компания, които скъсиха изоставането на почивката на едно нападение разлика - 41:38 за Уникаха.
Каталунците изравниха резултата в средата на третата част след силни изяви на Брандън Дейвис и Адам Ханга - 48:48 с 5 оставащи минути на часовника. Момчетата на Светислав Пешич продължиха с доброто си представяне на паркета, а силно включване на капитана Анте Томич даде 5-точкова преднина на "блаугранас" в края на периода - 51:56.
Барса си осигури двуцифрена преднина след силно начало на последните 10 минути - 69:58 след кошове на Ориола, Ханга и Курич. До края на двубоя нямаше промяна в резултата, като каталунците удържаха преднината и извоюваха втория си успех в турнира - 73:87.
Звездата Никола Миротич реализира 19 точки за успеха на Барса. Анте Томич беше безпогрешен от пейката с 16 точки и 7/7 стрелба, Адам Ханга добави 11, а Кайл Курич и Брандън Дейвис се отчетоха с по 10 точки. Адам Вачински се похвали с 13 точки за Уникаха, докато Дион Томпсън остана с 12.