Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Руското първенство се поднови с шокиращ обрат и разместване на дъното (видео)

След тримесечна пауза сезонът в руската Премиер лига се поднови, а в първия мач от 23-ия кръг Ахмат срази с 4:2 като гост Криля Советов. Отборът на Игор Шалимов вкара всичките си голове в рамките на 14 минути след почивката и се измъкна от последното място в класирането, където остана Криля Советов.

Двубоят на "Самара Арена" стартира с натиск на домакините, които стигнаха до гол още в 6-ата минута. Автор на попадението бе централният защитник Тарас Бурлак. Голяма заслуга имаше и Никита Чернов, който отклони топката с глава към далечната греда и за Бурлак не беше проблем да я насочи в мрежата.
Футболистите на Ахмат не се смутиха от лошото начало и до средата на полувремето осъществиха няколко интересни атаки, но удари Исмаел и Бернард Бериша не затрудниха Евгений Фролов, а Одисе Роши от малък ъгъл шутира в аут.

В 21-ата минута двубоят беше спрян за кратко, за да могат футболистите и феновете заедно да аплодират лекарите, които са на първа линия в битката с коронавируса. Малко след това Олег Иванов нанесе силен удар от далечна дистанция, но не уцели вратата. Ахмат беше по-активният отбор до края на първата част, но защитата на Криля Советов действаше стабилно.
Случилото се през второто полувреме не подлежи на логично обяснение. Играчите на Криля Советов допуснаха поредица от детиснки грешки и получиха 4 гола за 14 минути. Началото на обрата постави Владимир Илин с добавка отблизо, след като преди това Денис Глушаков нацели гредата. В 61-ата минута самият Глушаков се оказа непокрит във вратарското поле и изведе Ахмат напред.

Домакините съвсем рухнаха и набързо инкасираха още две попадения. В 66-ата минута Илин задържа топката между няколко защитници, обърна се и стреля, а рикошет в крака на Бурлак направи вратаря Фролов безпомощен. Малко след това Бериша се възползва от пас на Роши и на празна врата вкара четвърти гол за Ахмат. Секунди преди изтичането на редовното време Максим Глушенков с глава оформи крайното 2:4.

Това е най-тежката загуба на Криля Советов през сезона и в същото време най-убедителната победа на Ахмат. Чеченският тим нито веднъж не беше вкарвал повече от два гола в един мач.
В следващия кръг Ахмат ще е домакин на Сочи, а Криля Советов ще има тежко гостуване на почти сигурния шампион Зенит.