Куриозен автогол провали Севиля срещу Леванте (видео)

Отборите на Леванте и Севиля не излъчиха победител в срещата помежду си от 29-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши при резултат 1:1, но гостите повече ще съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Те поведоха в 46-ата минута чрез Люк де Йонг, но в 87-ата минута куриозен автогол на Диего Карлош възстанови равенството и донесе точка на валенсианци.

Леванте имаше първата възможност в мача в 5-ата минута, когато Борха Майорал направи голям пропуск, останал очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

След това обаче Севиля пое контрола над мача и стоеше по-добре на терена. Гостите бяха близо до откриване на резултата в 15-ата минута, когато изстрел на Мунир Ел Хадади от фаул "кацна" на напречната греда.

В началото на второто полувреме севилци откриха резултата. Мунир получи дълъг пас по дясното крило, напредна и центрира успоредно на голлинията към Де Йонг, който засече топката във вратата за 0:1.

След това в 54-ата минута втори гол на гостите, дело на Диего Карлош, не бе зачетен заради нарушение в атака. В 56-ата минута пък изстрел от воле на Мунир бе спасен от вратаря.

В края обаче Леванте натисна и първо в 85-ата минута Ернани проби и стреля към вратата, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията. Две минути по-късно домакините стигнаха до изравняване. Топката бе центрирана остро, вратарят Томаш Вацлик не я изби по най-добрия начин, тя рикошира в тялото на Диего Карлош и влезе във вратата за 1:1.

Така Леванте стигна до щастливо равенство и с 35 точки заема 12-ото място в класирането. Севиля пък запазва третата си позиция с 51 точки.