Леванте върна Еспаньол на дъното (видео)

Леванте записа четвърти пореден мач без загубав Ла Лига. След три поредни равенства тимът на Пако Лопес стигна до трите точки след успех с 3:1 при гостуването на Еспаньол. На полувремето резултатът бе равен, но попадения на Барди и автогол на Педроса донесоха трите точки на гостите.

Резултатът върна Еспаньол на дъното на класирането. Това е първа загуба за тима след подновяването на първенството, което започна положително след победа и равенство и надежди за оцеляване.

Леванте имаше предимство през цялата среща, като съперникът го затрудни в период от 10 минути през второто полувреме. Началото на двубоя закъсня поради проблеми със системата ВАР. След първия съдийски сигнал двата отбора започнаха на високо темпо.
Гостите започнаха по-силно и Борха Майорал се възползва от заспалата защита на Еспаньол, като откри резултата в 14-ата минута. Давид Лопес успя да изравни от заучено положение преди да е изминал половин час игра, но домакините можеха да губят и на почивката. Попадение на Майорал бе отменено поради засада на Мелеро.
След почивката Еспаньол имаше своя най-добър период, но той не доведе до гол. Леванте чакаше своя момент на контраатаки и в 66-ата минута Барди направи резултата 1:2. Вратарят на домакините Диего Лопес направи няколко добри спасявания, но малко преди края за трети път му се наложи да вади топката от мрежата си, след като тя се отклони в съотборника му Педроса.

Еспаньол - Леванте 1:3