ЦСКА-София пак не би Локо Пд с човек повече, този път и гредите спряха "червените" (видео)

ЦСКА-София завърши на трето място редовния сезон в efbet Лига, след като завърши 1:1 с втория Локомотив (Пловдив) на "Армията". Лукас Салинас откри резултата още в 4-ата минута, а в 83-ата Тиаго изравни.

От 66-ата минута гостите играха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Милош Петрович.

През първата част домакините нацелиха на два пъти напречната греда след удари на Али Соу и Едвин Джеси.

Така двубоят много заприлича на първия мач между двата тима в Пловдив. И тогава Локо завърши срещата с 10 човека, но въпреки това я спечели с 1:0. Сега бе близо да стори същото, но брилянтен шут на Тиаго с външен фалц извън наказателното поле лиши смърфовете от успех.

След 26-ия кръг днешните съперници са с равен брой точки (50 т.), но Локо е с по-добри показатели от червените, които изостават на 12 точки от лидера Лудогорец. Левски пък е на четвъртото място с точка зад смърфовете и ЦСКА-София, а в следващия кръг предстои сблъсък между червени и сини.
Иначе в 11-ката на домакините направи впечатление отсъствието на Евандро, който пак губи титулярното си място, а извън групата остана Стефано Белтраме. Атаката поведе Али Соу, а по крилата му помагаха Греъм Кери и Едвин Джеси. В средата на терена Крушчич заложи на по-дефанзивна тактика с Валентин Антов и Рубен Пинто, а пред тях пусна Кристиян Малинов.
Срещата започна по най-добрия начин за гостите, които откриха резултата още в 4-ата минута. Карагарен свали с глава към Лукас Салинас центриране отляво, който бе изпуснат от бранителите в червено и с техничен удар под краката на Бусато реализира.
Домакините имаха шанс да изравнят в 8-ата минута, когато Кери центрира от фаул към Валентин Антов, но сантиметри не достигнаха на младия футболист да засече с глава от 5-6 метра пред вратата.
В 11-ата минута Локомотив (Пловдив) поиска дузпа за игра с ръка на Антов след пробив и подаване на Томашевич, но главният съдия Станислав Тодоров прецени, че тя е неволна и остана безмълвен.
Пет минути по-късно Али Соу стреля фронтално с глава от границата на малкото наказателно поле след центриране от корнер, топката тупна в земята, прехвърли Луков и се отби в напречната греда.
В 26-ата минута и Едвин Джеси нацели напречната греда след шут от 23 метра.
До края на полувремето червените опитаха да наложат по-сериозен натиск, но териториалното им превъзходство не водеше до някакви опасности пред Луков. В 31-ата минута Пинто шутира от далечна дистанция в аут. Десет минути по-късно Гълъбов подаде към Соу, който не успя да засече трудната топка.
Втората част започна с две добри положения за смърфовете. В 47-ата минута Анте Аралица се откъсна отдясно, но се забави с удара и топката му бе избита в корнер. След неговото изпълнение Карагарен стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет в крак на червен бранител Бусато улови.
В 58-ата минута Локомотив разигра добре отляво, последва центриране към Аралица, който стреля с глава, Бусато спаси, после изпусна топката, но в крайна сметка бързо я улови отново.
В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Милош Петрович, който препъна Малинов малко след центъра на терена.
В 83-ата минута ЦСКА-София успя да изравни след гол на резервата Тиаго. Португалецът се възползва от пас на Енрике и след шут с външен фалц извън наказателното поле възстанови равенството.
Три минути по-късно Луков спаси опасен удар на Кери, който стреля от двайсетина метра. До края на двубоя домакините натиснаха своя съперник, но така и не успяха да създадат някакво по-сериозно положение пред противниковата врата и дербито на 26-ия кръг завърши 1:1.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1