Акрапович: С 11 човека ЦСКА нямаше да ни изравни, изненадах се от бързия гол

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Бруно Акрапович обяви след равенството 1:1 срещу ЦСКА-София на “Армията”, че неговият тим е щял да спечели, ако не е останал с човек по-малко след изгонването в 66-ата минута на Петрович. Също така специалистът призна, че червените са го изненадали с допуснатия бърз гол още в 4-ата минута.

“Вкарахме много бързо гол след хубава акция. ЦСКА не внимаваше. След това играхме повече да поддържаме резултата, което беше грешка. Очаквахме да пресират. ЦСКА имаше много акции, а ние след това имахме само един добър шанс. Знаехме, че с 11 човека няма да ни вкарат гол, но целта ни беше да останем на второто място.

На пейката нямаме толкова играчи на всяка позиция, жонглираме с тях. Накрая влязоха защитници, за да задържим резултата, но Тиаго вкара с много хубав удар.

Кери подава много добре, а Али Соу и Юрич са опасни. Тактиката ни беше да пресираме след подаванията. Момчетата се измориха много след мача с Левски и днес съм доволен от това, което показаха момчетата. ЦСКА не ме изненада. Изненада ме само, че вкарахме бърз гол.

Всички знаем колко е важно да останем сред първите три тима. С 11 човека съперникът нямаше да изравни, защото с тези центрирания не можехме да затваряме противника”, каза Акрапович, който коментира и битката за купата на България.

“Потенциално можем да се срещнем с ЦСКА на финал, но ни предстои още едно полувреме с Левски, а и на тия няма да им е лесно с Ботев”, допълни Акрапович.