ЛукОйл-Нефтохимик среща силни поляци на 1/8-финал в "Чалъндж къп"

Шампионът на България - ЛукОйл-Нефтохимик (Бургас) ще срещне силния полски тим на Асеко Ресовия (Ржежов) на 1/8-финалите на турнира "Чалъндж къп".

Това стана ясно след като Асеко Ресовия (Ржежов) отстрани словенския ОК Марибор с две победи с по 3:0 гейма в 3-ия кръг на турнира.

Полският тим, който в момента заема 6-то място във временното класиране на Полската волейболна лига, е домакин на първата среща на 22, 23 или 24 януари в Ржежов. Реваншът ще се играе седмица по късно в Бургас на 29, 30 или 31 януари.

В състава на Ресовия личат имената на доста изявени волейболисти като националното либеро Кшиштоф Игнашак, бившите полски национали Павел Папке и Пьотър Габрих, кубинецът Йосвани Ернандес, сръбските национали Иван Илич и Александър Митрович и чехът Карел Квашничка.