България с 4-та победа на Световната купа, отнесохме Корея с 3:0

Волейболистите от националния отбор на България записаха 4-та победа на Световната купа, след като се наложиха над Република Корея с 3:0 гейма в срещата от 6-ия кръг в японския град Окаяма.

Селекционерът на България заложи в стартовия състав на Красимир Гайдарски на мястото на Евгени Иванов. Срещата започна равностойно, като резултата се движеше точка за точка до 6:6. Корейците успяха да запишат 2 поредни точки и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Последваха 3 поредни точки за България - 9:8. Корейците изравниха при следващото разиграване. Последваха 5 поредни изравнявания до 15:15 след отлични изяви в атака на Владо Николов. България излезе с точка преднина при второто техническо прекъсване - 16:15. Възпитаниците на Мартин Стоев поведоха с 3 точки при 19:16. Блестяща атака и ас на Матей Казийски увеличиха преднината на България до 21:17. До края на първата част Казийски и Владо Николов бяха постоянна заплаха за корейците. Така се стигна и до успех в първата част с 25:20 и България поведе с 1:0 гейма.

Втората част започна идентично, като първата. Двата отбора играха равностойно до 7:7, след което корейците взеха аванс от 1 точка при първото техническо прекъсване 8:7. Силни изяви в атака на Владо Николов и Казийски изведоха България до 16:15. Атаки на Пламен Константинов и Владо Николов доведоха до 3 точки аванс 20:17. От тук до края на гейма българската атака и блокада бяха основното оръжие на нашия тим, който успя да спечели частта с 25:20 и да поведе с 2:0 гейма.

Както и в първите два гейма така и третата част стартира с изравнена игра, която бе контролирана от българския отбор, който поведе с 8:7. Корейците съумяха да изравят - 8:8, но Блокади на Андрей Жеков и Матей Казийски, както и мощна атака на волейболист №1 на Европа за 2006 година дадоха преднина на България от 3 точки - 11:8. Две поредни силни атаки и ас на Владо Николов, пък доведоха разликата до 5 точки при 16:11. Тук българският тим имаше шанс да увеличи още повече преднината си от 5 точки, но на няколко пъти не съумяваше да завърши елементарни топки в атака най-вече заради подценяване на игровата ситуацията. Все пак България успя да спечели безпроблемно третата част с 25:19, а с това и срещата с категоричното 3:0 гейма.

Така възпитаниците на Мартин Стоев записаха 4-та победа на Световната купа в Япония. Утре волейболистите ни срещат Австралия от 8,35 часа също в Окаяма.

БЪЛГАРИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)
БЪЛГАРИЯ:
Андрей Жеков 2 (1 блок), Владимир Николов 22 (1 ас, 1 блок), Матей Казийски 13 (2 аса, 1 блок), Пламен Константинов 12 (1 ас), Христо Цветанов 1, Красимир Гайдарски 3 (2 блока) - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев, Николай Николов 3 (1 блок))
Старши-треньор: Мартин Стоев
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Кван-Ву Ю, Сунг-Мин Муун 13, Хюн-Юнг Ха 6, Юнг-Су Шин 8, Йо-Хан Ким 9(1 блок), Куонг-Мин Ха 6 - О-Хюн Йео-либеро (Юн-Бум Парк, Бюнг-Ли Сонг, Сун-Киу - Лии)
Старши-треньор: Джун Так Йо

Съдии: Абдел Магид (Ehrmej), Роландо Чолакян (Аржентина)

Окаяма, зала "Момотару Арена"

Зрители: 3500.

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на България на Република Корея с 3:0 може да видите ТУК!!!