И Испания удари САЩ на Световната купа

Европейският шампион Испания записа първа победа на турнира за Световната купа, след като днес победи САЩ с 3:1 (21:25, 25:20, 27:25, 25:20) в среща от 3-ия кръг.

Това бе второ поредно поражение за американците, които са следващия съперник на България на Световната купа. Възпитаниците на Мартин Стоев срещат САЩ в четвъртък от 11,35 часа в Тояма.

Американците започнаха много силно срещата и спечелиха първата част с 25:21. Във втората част обаче испанците се разиграха и разкриха голяма част от своите възможности. Иберийците рискуваха сервиса и това помогна да са отлични на блокада и да спрат мощните атаки на "янките".
Хосе Луис Молто се отличи със 7 блокади, а Израел Родригес добави още 5 за пълния обрат на мача.

Гилермо Фаласка бе най-резултатен за успеха на Испания с 3:1 гейма. Клейтън Стенли записа 14 точки за САЩ, но бе на игрището само в първите два гейма и малко в 4-ата част.

ИСПАНИЯ - САЩ 3:1 (21:25, 25:20, 27:25, 25:20)