Тайбрек ще определи победителя в мача България Румъния

Тайбрек ще определи победителя в мача България Румъния от олимпийската предквалификация в Габрово, след като гостенките успяха да изравнят резултата до 2:2 гейма.

Момичета на Драган Нешич спечелиха първата част с 25:20. Втората част бе спечелена от Румъния с 25:22. Третата част отново бе за България с 25:21. В четвъртия гейм по-добри бяха румънките, които спечелиха с 25:17.

Така на практика със загубата на втория гейм България изгуби шансове да спечели първото място на турнира и шансовете отборът воден от Драган Нешич да играе на олимпиадата в Пекин се сведоха до изключително малки.

Срещата започна с около 15 минутна закъснение заради токов удар, който остави на тъмно зала "Орловец"

Българските волейболистки започнаха изключително мотивирано тази среща, в която се нуждаеха единствено от честа победа с 3:0. Мощни атаки на Ева Янева и Елена Колева дадоха аванс от 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6. Румънките, коинто вече записаха 3 победи с по 3:0 гейма в Габрово успяха да изравнят при 13:13 след много добра игра на Кармен Църля и Елена Бутнару. Радостина Рангелова-Цитигой, която започна като титулярка в този мача даде отново преднина на България при 16:14. Поредица от добри атаки на Ева Колева и Ява Янева доведоха до успех за България в първия гейм с 25:20.

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 2:2 (25:20, 22:25, 25:21, 17:25)