Бразилия без волейболист №1 срещу България на Световната купа

Олимпийският и световен шампион Бразилия ще играе без своя волейболист №1 - Рикардо Гарсия срещу България на Световната купа в Япония (18 ноември - 2 декември), научи Sportal.bg.

Разпределителят на "Селесао", който бе избран за най-полезен играч (MVP) на финалите на Световната лига в Катовице тази година, остана извън 12-те волейболисти, които  ще представят Бразилия на Световната купа. Селекционерът на "златистите" Бернардо Резенде за втори път този сезон пренебрегва разпределител №1 в света за състезание на неговия тим. Бернардиньо не викна Рикардо в отбора на Бразилия и за Панамериканските игри. На негова място Бернардо Резенде  повика сина си Бруно Резенде. За Световната купа отново Рикардо е аут от отбора, но на неговото място е повикан Бруниньо.

Така разпределители на Бразилия на Световната купа ще са Марсело Елгартен - Марселиньо и Бруно Резенде - Бруниньо.
Сред 12-те волейболисти попадат и най-опитните играчи на "Селесао" - Жиба, Андерсон Родригес, Густаво Елгартен, Андре Елер, Серджо Сантос и Самуел Фукс.

България среща победителят в Световната лига - Бразилия на 23 ноември в Тояма. В последните 3 мача между двата отбора България има 2 победи над "Селесао". Възпитаниците на Мартин Стоев победиха Бразилия с 3:0 на финалите на Световната купа през 2006 година в Москва и с 3:2 и на финалите на Световната купа през 2007 година в Катовице. Бразилия се наложи над България с 3:1 в среща на световното първенство в Япония през 2006 година.