Мартин Стоев: Трудно ще избера диагоналите за Олимпиадата! Отиваме поне за една победа в САЩ

Старши-треньорът на националния отбор по волейбол Мартин Стоев заяви след втората победа над Испания в Световната лига, че ще му бъде изключително трудно да избере кои двама играчи на поста диагонал ще вземе на Олимпиадата, тъй като всички играят много силно.

“Мисля, че Богданов се включи много силно във всички елементи на играта. Явно си мислехме, че ще ни е леко и загубихме първия гейм, както щеше да стане и вчера. След това разбрахме, че трябва да се напънем, за да спечелим отново и заслужено спечелихме. Имахме един много силен диагонал не само днес, а и вчера. Става трудно за Олимпиадата на този пост, защото трябва да пътуват само двама. На следващия етап ще дам почивка на Андрей Жеков и Боян Йорданов и за последните 4 мача тук ще съберем всички. Мачовете със САЩ няма да са по-особени, заради това, че ще играем с тях и на олимпийския турнир. Олимпиадата все още е далече. Ние няма да играем с всички, с които ще играем на Олимпиадата, така че отиваме да играем волейбол в САЩ. Искам да се представим по най-добрия начин и ще гоним минимум една победа там”, каза националният селекционер Мартин Стоев.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на България над Испания с 3:1 от 15 юни може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на България над Испания с 3:0 може да видите ТУК!!!