България с драматична загуба от Русия с 2:3 на Купа “Елцин”

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа загуба на силния международен турнир Купа “Борис Елцин” в Екатеринбург. Възпитаничките на Драган Нешич загубиха драматично от домакините от Русия с 2:3 (16:25, 25:22, 17:25, 28:26, 10:15).

Българските волейболистки загубиха по категоричен начин първия и третия гейм, но спечелиха втория с 25:22 и още по-трудно четвъртия с 28:26, след като изоставаха през цялото време с 2-3 точки. В тайбрейка резултата се движеше точка за точка до 9:9, след което рускините взеха предимство и спечелиха с 15:10 и 3:2 гейма.

Това е първа загуба на България на турнира след три победи над Холандия, Беларус и Украйна. При победа утре над Хърватия българките ще завършат на второ място на турнира и ще приберат голяма част от наградния фонд, който е в размер на половин милион долара.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ  3:2 (25:16, 22:25, 25:17, 26:28, 15:10)