Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

САЩ отнесе Финландия с 3:1 в Еспоо в нашата група на Световната лига

Волейболистите на САЩ започнаха с победа тазгодишното си участие в Световната лига. Американците успяха да победят като гости в Еспоо в първия си мач Финландия с 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:20) в Група ”С”, където са и отборите на България и Испания.

Янките спечелиха лесно първите два гейма, след което загубиха драматично третия с 23:25. В четвъртия гейм САЩ отново показа, че е по-добрия отбор в този мач и заслужено спечели с 25:20. Най-резултатен за САЩ бе Уилям Приди с 15 точки, докато за финландците Урпо Сивула завърши с 17 точки (2 блока и 2 аса).

В двата отбора се виждаше липсата на основни играчи. В състава на САЩ липсваше 36-годишният феноменален разпределител Лой Бол. Във финландският отбор се чувстваше липсата на капитана Туомас Самелвуо, Оли Кунари, либерото Тапио Кангасниеми и Яане Хейкинен. Вторият мач между двата отбора е утре от 18:30 часа българско време.

ФИНЛАНДИЯ – САЩ 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 20:25)