Драган Нешич: Мечтаем да бием световния шампион Русия

Наставникът на женския национален отбор на България Драган Нешич, бе изключително щастлив от третата поредна победа на турнира за Купа ”Елцин” в Русия. Днес българските волейболистки победиха Украйна с 3:2 в Нижни Тагил.

”Беше изключително хубав мач! Много съм доволен от играта. Без и капка стрес направихме страхотен мач. Загубихме два гейма защото сбъркахме 2-3 точки, но това не е страшно. Не изпаднахме в криза срещу Украйна, а това е отбор изключително силен физически. Те бяха много по-силни от нас. Българските момичета показаха истинското си лице, което търсихме от миналата година. Искам да благодаря на всички момичета за спокойствието и за много сериозната им работа. Миналата година се готвихме за тази. През 2007-ма имахме много проблеми в играта, сега са значително по-малко. Изключително съм щастлив, че мога да работя с такъв отбор!”, селекционерът на националния отбор Драган Нешич, пред ”Дарик” радио.

”Не трябва да плащаш, за да мечтаеш! Мечтите са без пари! В неделя излизаме срещу Русия, където играят Екатерина Гамова, Елена Година, Любов Соколова и още страхотни състезателки. Ще бъде изключителна чест да играем срещу такива волейболистки. Целта ни е да излезем, да бием в първия гейм, след това да вземем втори и ако ни дадат възможност, ще вземем и три части. Сблъсъкът в неделя ще бъде много специален. До сега играхме с тимове на нашето ниво, а Русия са от висшето, най-високо ниво и класа. Вдругиден ще разберем къде сме ние, къде ни е местото. За мен, ние сме много близо до Русия и тук искаме да го докажем. Дори да паднем от домакина, няма страшно и ще се подготвим за мача с Хърватия. Домакините въобще не са изненадани от това, което показваме. Ние сме единственият отбор минал евроквалификациите със шест победи. Съперниците имат игра много по-лоша и по-зле организирана от нашата. Това ме прави щастлив! Надявам се да ставаме още по-добри и да даваме по-големи резултати догодина на Европейската лига и на Европейското първенство!”, допълни Нешич, пред Гонг.