Шефовете на Макларън-Мерцедес защитиха своя пилот Люис Хамилтън от нападките на световната преса по повод инцидента му с Кими Райконен (Ферари) в Канада. Както е известно, британецът удари "Айсмен", докато финландецът беше спрял на червен светофар на излизане от бокса. Хамилтън отнесе санкция от 10 места на стартовата решетка за следващата надпревара във Франция.
"Тези неща се случват. Никога не съм бил фен на колите за сигурност, независимо, че са Мерцедес", заяви Хауг. "Печелим като отбор и губим като отбор, независимо от грешките. Люис имаше необходимата скорост и контролираше положението. Не мога да го обвиня за нищо, защото той се представяше чудесно на тази сложна писта. Притежаваше необходимата класа в първите 20 обиколки. Добрата новина е, че лидерът в класирането има само няколко точки преднина", коментира Хауг.
"Нико също се блъсна в Люис и катастрофата стана верижна, защото и двамата искаха да напуснат бокса. На колите няма стоп светлини и Хамилтън гледаше какво става пред него. Такива неща се случват", заяви от своя страна шефът на Макларън-Мерцедес Рон Денис.
Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg
.jpg)